לימודי עיצוב פנים - תואר אקדמי או לימודי תעודה

הבנת שעיצוב זה הכיוון שלך. זה מה שנכון לך. זה מה שאת\ה רוצה ללמוד. כן, ככה זה. מרגישים את זה בבטן אן שפשוט מבינים שזה זה. מסתכלים על חלל כלשהו, דירה, סלון או מוצר מסוים ומדמיינים אותו אחרת...כמו שאת\ה היית מעצב\ת אותו.

לימודי עיצוב פנים שיכשירו אותך לעבודה והשתלבות בתחום נלמדים בשני ערוצים עיקריים: לימודים לתואר ראשון במסגרת המוסדות להשכלה גבוהה או לימודי תעודה במסגרת מכללות פרטיות ובמסגרת היחידות ללימודי חוץ של המוסדות האקדמיים. כמובן שלכל ערוץ היתרונות והחסרונות שלו. מפורטים פה ההבדלים הבסיסיים שבין שתי האלטרנטיבות:


לימודי עיצוב פנים לתואר אקדמי:
מתקיימים בארץ ב3 מוסדות: שנקר, המכון הטכנולוגי חולון והמכללה למינהל המסלול האקדמי. תנאי הקבלה מחייבים תעודת בגרות מלאה ומעבר של בחינות קבלה של המוסדות עצמם (פרטים נוספים לגבי תנאי קבלה ניתן לקרוא בעמוד מכינה לעיצוב.

משך הלימודים 4 שנים אקדמיות בסופם מקבלים הבוגרים תואר ראשון. הלימודים אינטנסיביים, תובעניים ומרתקים וכוללים לימוד נרחב ומעמיק של: מבואות לתחום, תאוריה, שעורי סטודיו, טכנולוגיות ותוכנות ופרקטיקה מקצועית במידה.

מסלול לימודי עיצוב פנים לתואר אקדמי מתאים למעונינים בלימודים מעמיקים ורחבי היקף אשר מחייבים את הסטודנט להקדיש במשך 4 שנים את מלוא זמנו ומרצו ללימודים שבסופם יוכל להשתלב בשוק העבודה כשכיר או כעצמאי.לימודי תעודה בעיצוב פנים:
מתקיימים בכל רחבי הארץ במכללות פרטיות או במסגרת היחידות ללימודי חוץ של המוסדות האקדמיים. משך הלימודים נע בין 12-18 חודשים והיקף שעות הלימוד מגוון  ונע בין 350-850 שעות אקדמיות. הלימודים מתקיימים במפגשים חד או דו שבועיים בשעות הבוקר או בערב. 

תנאי הקבלה גמישים ולרוב הדרישה המינימלית היא ל12 שנות לימוד, בחלק מהמוסדות מתקיימים מבחני כניסה קצרים ו/או ראיונות קבלה.

תכנית הלימוד מתמקדת בפרקטיקה ובהקניית כלים מקצועיים המאפשרים לבוגרים להשתלב תוך פרק זמן קצר בשוק העבודה כשכירים או עצמאים.

לימודי תעודה בעיצוב פנים מתאימים למעונינים בלימודים קצרים וממוקדים עם דגש על הפרקטיקה המקצועית המאפשרים להמשיך לנהל 'חיים רגילים' במהלך הלימודים ולהשתלב בזריזות בשוק העבודה.

לייעוץ והכוונה