מכינה לעיצוב ואדריכלות

רבים מתמודדים על מקום לימוד במוסדות הגבוהים לעיצוב ואדריכלות.
סיכויי הקבלה תלויים לא רק בכישרון, אלא גם בכישורים נרכשים.
מסלולי הלימוד רבים ומגוונים והבחירה ביניהם קשה ומלאת לבטים.
לשם כך אנחנו כאן.

 מסלול הלימוד  במכינה לעיצוב ולאדריכלות מיועד למעוניינים ללמוד את המקצועות: אדריכלות, עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי,
עיצוב פנים, עיצוב אופנה, עיצוב תכשיטים, עיצוב טקסטיל, תקשורת חזותית, צילום, אמנות. מכינה לעיצוב היא חממה מקצועית שמטרתה להקנות לך את כלל היסודות המקצועיים והרעיוניים ולהכין אותך בצורה המיטבית ללימודים שיתוו את הקריירה שלך. 

במהלך הלימודים  במכינה לעיצוב תבנה\י תיק עבודות,
תתכוננ\י למבחני הכניסה ולראיונות הקבלה, תבחר\י במסלול
המתאים לכישרונותיך ולנטיותיך ותעצימ\י  את סיכויי הקבלה שלך
למוסדות הגבוהים לעיצוב ולאדריכלות.


נושאי לימוד במכינה לעיצוב

יסודות השפה החזותית - הרעיון וביטויו במרחב : עיצוב דו מימדי. עיצוב תלת מימדי. טכניקות שונות של רישום. מושגים ודימויים. קומפוזיציה. צבעים. ציור. איזומטריה. פרספקטיבה. סקיצה. ביטוי אישי דרך טכניקות עבודה עם מגוון חומרים. התנסות בתחומי העיצוב השונים. הלימודים מלווים בהרצאות מומחים ובמצגות העוסקות בנושאים: עיצוב תעשייתי, אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, עיצוב אופנה.

התמקצעות -  התמחות במקצועות העיצוב: תקשורת חזותית; עיצוב פנים ואדריכלות;  עיצוב אופנה, צורפות ואביזרי לבוש; עיצוב תעשייתי. פיתוח תהליכי חשיבה ויצירה. הכוונה לבחירת מוסד ומגמת לימודים.

הכנה ממוקדת למבחני הכניסה:
• תרגול על פי מבחני הכניסה למוסדות העיצוב הרלוונטיים, כגון:
  שנקר, בצלאל, המכון הטכנולוגי בחולון HIT, הטכניון, ויצ"ו חיפה,
  אוניברסיטת תל אביב ועוד.
• הכנה ממוקדת לראיונות הקבלה.
• הדמיות מבחני כניסה בכל תחומי העיצוב ובתנאים הדומים לדבר האמיתי.
• הכנה ממוקדת לתהליכי המיון. מרתונים של מבחני כניסה משנים
  קודמות. סימולציות הכנה לראיונות קבלה.
• עריכה וליהוק אחרון של תיק העבודות
• עבודה על תרגילי הבית מהמוסדות.


איך בוחרים מכינה לעיצוב ?

לימודי עיצוב הם החלום שלך וחשוב למצוא את המכינה לעיצוב המתאימה לך ביותר שתאפשר לך לצעוד בבטחה את צעדייך הראשונים בתחום. חשוב להכיר את המנחים ולראות שיש מי שמקשיב לך, מתלבט איתך, מכיר אותך ועוזר לך בבחירות שלך. אנחנו ממליצים למלא טופס יצירת קשר פה מימין או בתחתית העמוד ואנחנו כבר נדאג שהמכינות ירדפו אחריך, בהמשך מומלץ לבקר במכינות עצמן ולהתרשם 'דרך העיניים'.  מספר נקודות שכדאי לשים לב אליהן במהלך בחירת מקום לימודים:

סיוע בבחירת תחום הלימודים: השלב הראשון במכינה לעיצוב נועד למקד אותך בתחום הלימוד המתאים/הרצוי לך. חשוב לודא שיש בחלק זה תרגול חוויתי \ מעשי בכלל תחומי העיצוב. רק  'דרך הידיים' בתחומים השונים ניתן לחוות מה באמת מתאים ונכון לכל סטודנט. 


 ליווי אישי לכל תלמיד:  כל אחד מגיע למכינה לעיצוב עם רקע אחר ועם מטרות שונות. ליווי אישי נועד למקסם את סיכויי ההצלחה בקבלה ללימודים תוך הבעת הקו האישי והייחודי שלך. במפגשים אישיים ניתן לתרגל את מבחני הקבלה, לדמות ראיונות אישיים ולערוך את תיק העבודות האישי. 

עבודה בקבוצות קטנות: הלימודים במכינה לעיצוב איכותיים וממוקדים יותר כשהם  מתקיימים בקבוצות קטנות וממוקדים בצרכי התלמיד ובמטרותיו.
 
הכנה יסודית הנוגעת בכל הנושאים הרלוונטים למבחני הכניסה:
  הכנת תיק עבודות אישי ואיכותי, הכנה למבחני כניסה, הכנה פסיכולוגית ועבודה על פרזנטציה נכונה ומשכנעת.

• למידה דרך הידיים: התנסות מעשית בשימוש בחומרים, צבעים   וטכניקות הבעה.

 • לומדים עד שמתקבלים (יתרון): תגבור ומפגשי הכנה אישיים לפי הצורך, גם לאחר סיום הלימודים במכינה לעיצוב מהווים יתרון משמעותי היות ולא תמיד בתום הלימודים במכינה הסטודנטים מספיקים לסיים את הכנת תיק העבודות.


איך לומדים במכינה לעיצוב?
הלימודים במכינה לעיצוב  מתקיימים על פי רוב בקבוצות קטנות ובנוסף מפגשי הנחייה אישיים. הלימודים משלבים עבודה בסטודיו מקצועי במתכונת של סדנה עם עבודה מעשית הכוללת עבודה עם חומרים, סימולציות של מבחני כניסה ושילוב של הרצאות, מצגות, וכמובן מטלות בית מעשיות.

הלימודים במרבית המכינות בארץ מוכרים לקבלת פיקדון ע"פ חוק קליטת חיילים משוחררים. 

מעכשיו, זה תלוי רק בכם! אם תרצו – תתקבלו!


מכינה לעיצוב - איפה לומדים? 

ל ימודי מכינה לעיצוב ואדריכלות מתקיימים ברחבי הארץ:
בצפון: בחיפה; במרכז: בתל אביב, בירושלים, בדרום: בבאר שבע.


מוסדות לימוד - מכינה לעיצוב:
המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה
המכינה הבין תחומית
שנקר
בצלאל
המכון הטכנולוגי חולון
אי. אר. טי קמפוס
ארכיג'וב
מכללת קונספט
הסטודיו
מכללת ביטוי
סטודיו דה לה סלמה


יעוץ והכוונה

אנחנו פה בשבילך. נשמח לתאם עבורך פגישת ייעוץ או לתת לך טלפונית תשובות לכל השאלות. לקבלת פרטים נוספים או לתיאום פגישה מלא/י את הטופס כאן למטה ונחזור אליך או התקשר\י עכשיו  072-2156577


לייעוץ והכוונה
תנאי קבלה למוסדות
אם הגעתם לכאן אתם מתעניינים בלימודי עיצוב או אדריכלות, באחד ממוסדות הלימוד הגבוהים. יופי! יש מספיק עורכי דין והייטקיסטים. 
לימודי עיצוב פנים
לאנשים יצירתיים שהעיצוב מחובר להם עמוק ללב. לאלו שנהנים לבנות את החלומות של עצמם מחומרים וצבעים. בואו לרכוש מקצוע מרתק, מקצוע שהוא כרטיס כניסה ישיר לליבו של עולם העיצוב. 
לימודי עיצוב גרפי
עידן המידע, צרכנים חדשים, ממשקים חדשים, מדיות חדשות, חיים בין האפס לאחד, ברווח שבין הביטים, המטריקס. העידן החדש צריך מעצבים חדשים - מעצבי תקשורת חזותית.  
לימודי עיצוב תעשייתי
 מעצבים תעשייתיים - זן מיוחד של מעצבים. רעיונאים מחוננים ואנשי ביצוע. לימודי תעודה ותואר ראשון. פרטים אצלנו. 
לימודי עיצוב אופנה
לימודי עיצוב אופנה אינם בבחינת 'אופנה', הם הפכו הכרח עבור כל מי ששואף לפלס את דרכו בעולם האופנה התחרותי, שבו המשתנה היחיד שקבוע, הוא השינוי...