לימודי עיצוב פנים

המסלול ללימודי תעודה

לימודי עיצוב פנים בסטודיו לעיצוב להכשרת דור העתיד של מעצבי
הפנים בישראל.
מסלול לימודי עיצוב פנים, מסגרת לימודים ייחודית המשלבת בין צרכי השוק הממוקדים לבין חוויית לימודים עשירה. מסלול אינטנסיבי שיכשיר אותך בצורה מיטבית ויקנה לך בזמן קצר יחסית מקצוע מבוקש ומכניס. זה הזמן להפוך את הכישרון ואת התשוקה למקצוע וזו ההזדמנות להצטרף לדור הבא של מעצבי הפנים הישראלים.

• מסלול לימודי עיצוב פנים מוכר לקבלת פיקדון ע"פ חוק קליטת חיילים משוחררים.


ללמוד לעבוד מהיום הראשון

המטרה העיקרית של תוכנית הלימודים האינטנסיבית במסלול לימודי עיצוב פנים היא אחת: להוציא לשוק בוגרים בעלי יכולת לעבוד במקצוע מהיום הראשון. לכן, מעבר ליסודות המקצועיים ולפיתוח החשיבה היצירתית, אנחנו מתמקדים בכלי העבודה הבסיסיים, בעצמאות המקצועית וביכולת הביצוע בשטח.

תוכנית הלימודים בקווים הינה עשירה, תובענית ומדוייקת. המסלול האינטנסיבי משלב לימודי תשתית ותיאוריה, שיעורים בסטודיו לעיצוב ולימודי תוכנות עיצוב מקצועיות. לימודי עיצוב פנים מתובלים בקורסי העשרה, בסיורי שטח מקצועיים ובהרצאות אורח של אנשי מקצוע בולטים מן הארץ והעולם.

גולת הכותרת של רכישת הפרקטיקה המקצועית בלימודי עיצוב פנים הינה העבודה המעשית והסדנאות המקצועיות. במסגרת העבודה המעשית תתנסו כבר משלב מוקדם של מסלול הלימודים בפרויקטים מלאים ובעבודה אל מול לקוחות אמיתיים. הפרויקטים המעשיים יתבצעו בחניכה צמודה של אנשי מקצוע ויהוו סימולציה מדוייקת לחיים המקצועיים שמחוץ לחממה הלימודית.

הסדנאות המתקדמות מגיעות לקראת סיום מסלול הלימודים. סדנאות אלו מרחיקות מעבר להכשרה הבסיסית המקובלת ומקנות לך את הכלים להתנהל בשוק העבודה החל מהיום הראשון. הסדנאות המתקדמות כוללות את סדנת 'מקצועות' – סדנת התמחויות מקצועיות ואת סדנת 'היום שאחרי' - פיתוח העסק העצמאי וההתמודדות בעולם האמיתי.

סוף הוא תמיד התחלה

פרויקט הסיום בקורס ללימודי עיצוב פנים הוא רק ההתחלה. אנחנו נהיה שם. הרבה אחרי הלימודים. בדרך לעצמאות. אנחנו נלווה אותך, נחנוך אותך ונלך אתך יד ביד. בדרך לראיונות העבודה, בדרך למשרד אדריכלים ומעצבים שלך. בפרויקט העצמאי הראשון ובכלל.
עד שתעמדו על הרגליים.


משך הלימודים - שתי מתכונות לימוד:

(תוכנית הלימוד זהה בשתי המתכונות)

מתכונת ערב:
16 חודשי לימוד, פעמיים בשבוע.

מתכונת יום ארוך:
16 חודשי לימוד, אחת לשבוע 8:30-16:45


560 שעות לימוד פרונטליות, בנוסף עד 265 שעות נוספות לתרגולים, הנחיות ומפגשים אישיים במהלך הלימודים.
סך הכל כ-825 שעות לימוד אקדמיות.

בוגרי המסלול זכאים להנחיות אישיות ללא הגבלה לצורך ליווי בפרויקטים הראשונים בשוק העבודה.

בנוסף, ניתן לקבוע אחת לשבוע הנחיות אישיות ללא הגבלה עם אדריכל או עם מעצב פנים במהלך תקופת הלימודים, וגם לאחר תקופת הלימודים, לליווי הבוגרים בעבודתם על פרויקטים עצמאיים.


תנאי קבלה

הקבלה ללימודי עיצוב פנים מותנית במבחן כניסה ובראיון אישי.
הנדסאי בנין, הנדסאי עיצוב פנים ואדריכלות ובוגרי סדנת לימודי עיצוב פנים של קווים יזכו להקלות בקבלה ללימודים.

עד שתעמדו על הרגליים

אנחנו שם גם בתום הלימודים. בדרך לראיונות העבודה, בצעדים הראשונים בפתיחת המשרד שלך ובפרויקטים העצמאיים הראשונים. בוגרים מצטיינים של לימודי עיצוב פנים מופנים על ידינו לסטאז' במשרדי אדריכלים ומעצבי פנים.

נושאי הלימוד:

לימודי סטודיו
במהלך הלימודים הסטודיו משמש כמעבדה חווייתית בה מועלים נושאים, נחקרים ומפותחים לכדי פרויקט עיצובי. בסטודיו של לימודי עיצוב פנים לומדים 'דרך הידיים' : טכניקות עבודה עם חומרים, רישום, שרטוט, קולאז', בניית מודל אדריכלי, תכנון ובניית רהיט. מתנסים בפיתוח פרויקטים - מהסקיצה הראשונית דרך עיצוב פנים של החללים השונים ועד לפרטים הטכניים של המבנה.
במהלך הלימודים יתנסו הסטודנטים בעיצוב מלא של מגוון פרויקטים מתחום עיצוב הפנים: תכנון חלל מגורים, עיצוב פנים מסחרי, עיצוב פנים של חלל פתוח, עיצוב פנים של חללי אירוח. בפרויקט הגמר מפתח כל סטודנט פרויקט שלם, מרעיון מופשט ועד עיצוב לביצוע, תוך שימת דגש על תוכניות עבודה, כתבי כמויות ופרזנטציה מקצועית.

עיצוב בסיסי
היכרות עם מושגי היסוד של השפה העיצובית: קומפוזיציה, סימטריה, משקל, חומר, צבע, אור. מחקר ופיתוח של רעיון מופשט, הבנת חלל ותפיסה תלת מימדית.

תהליכי תכנון וישום
לימוד, ניתוח והבנה של תהליך תכנוני שלם במסגרת עבודה בסטודיו לעיצוב. פיתוח חשיבה יצירתית ויכולת ביטוי אישית של רעיון עיצובי במרחב. טיפול במגוון רחב של נושאים: עיצוב פנים בבית הפרטי, עיצוב פנים של חללי אירוח, עיצוב פנים בחללים מסחריים, עיצוב פנים בחללים מורכבים וכד'.

תולדות עיצוב פנים ואדריכלות
לימוד פרקים נבחרים בתולדות עיצוב פנים ואדריכלות.

רישום ושרטוט אדריכלי
הקניית מיומנויות בשרטוט אדריכלי ידני וממוחשב ובשפה הגרפית ככלי תכנוני, לימוד והכרת מושגי המחשה אדריכליים: תכנית, חתך, חזית.

תוכנות מחשב:
• אוטוקאד: תוכנה לשרטוט והדמייה אדריכלית.
• פוטושופ: תוכנה לעיבוד תמונות.
• סקאצ'אפ: תוכנה להדמייה בתלת מימד.
• וי-ריי: תוכנה לביצוע הדמיות ואנימציות פוטוריאליסטיות .
הבעה גרפית כחלק מתכנית לימודי עיצוב פנים: הכרות עם המושג פרזנטציה, עריכת גיליונות והתנסות בהצגת פרויקט.

רישום אדריכלי וצבע
לימוד יסודות הרישום (סקצ'ינג), תיאוריות צבע שימושיות בעיצוב פנים ויישומן.

תלת מימד
רכישת כלים לביטוי במרחב רב מימדי: איזומטריה, פרספקטיבה, בניית מודלים אדריכליים בחומרים שונים והדמיות ממוחשבות. לימודי עיצוב פנים ככלי לפיתוח יכולת השימוש בראייה המרחבית ככלי משמעותי בחיים המקצועיים.

טכנולוגיות בנייה
הכרות עם טכנולוגיות בנייה עכשוויות ויישומן בפרויקטים הנלמדים. לימודי עיצוב פנים כחלק מתפיסה רחבה הרואה בטכנולוגיה ובשיטות הבנייה השונות חלק אינטגרלי מתהליך העיצוב השלם.

עיצוב פנים ומערכות המבנה
הקניית ידע והבנה עקרונית בשילוב מערכות כחלק ממערך התכנון והעיצוב הכולל של עיצוב פנים: מיזוג אויר, אינסטלציה, חשמל, מערכות חימום, תקשורת, הבית החכם וכד'.

עיצוב פנים ותאורה
תכנון ועיצוב תאורה בהתאמה לרעיון, פונקציה וסביבה, השפעת האור על החלל, תאורה טבעית, תאורה מלאכותית ושילובם בתכנון.

עיצוב פנים וריהוט
רכישת ידע עיוני ומעשי בעיצוב ריהוט מסוגים שונים מתוך גישה רחבה הרואה בריהוט חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים. תולדות הריהוט, חומרים, נגרות. עיצוב רהיטים ושילוב פרטי ריהוט קיימים.

פאנג שואי
הקניית כלים מעשיים לניתוח ולעיצוב הבית והסביבה בדגש על צבע, ריהוט, זרימה אנרגטית, סידור וארגון המרחב, כיוונים, דרכי גישה, ועוד. התנסות מעשית ביישום 'בגואה' – תרשים חלוקה אנרגטי ע"ג תוכנית אדריכלית.

אדריכלות ירוקה
פרויקט עיצוב פנים מסחרי במסגרת הסטודיו המתמקד בעיצוב פנים אקולוגי ובבנייה ידידותית לסביבה. היכרות עם שיטות בנייה, איקלום ומערכות 'ירוקות', רכישת מיומנות בשימוש בחומרי גלם וגמר אקולוגיים.

הום סטיילינג ועיצוב פנים
הקניית בסיס בדקורציה ו'הלבשת הבית', עיצוב פנים ומיקום אובייקטים ואביזרים בחלל הבית.

פרויקט מעשי
במהלך לימודי עיצוב פנים תינתן עבודה מעשית במגוון פרויקטים 'חיים' , בהם מתמודדים הסטודנטים עם אתגרים אמיתיים, לקוחות אמיתיים ועבודה מחוץ לחממה הלימודית.

תיק עבודות
בניית תיק עבודות אישי במהלך לימודי עיצוב פנים לתיעוד ולשימוש בראיונות עבודה. ליווי מלא של צוות המנחים בהכנת התיק, ביצירת פרזנטציה לראיונות עבודה ובחשיבה משותפת על יציאה למגזר העצמאי.

סיורים מקצועיים
סיורים ממוקדים להכרות מעמיקה עם התחום וכחלק מההכנה לעבודה המעשית בעולם שמחוץ לחממה.

הרצאות אורח
חשיפה לנושאים ספציפיים בתחומי העיצוב לשם חידוד התכנים הנלמדים בסטודיו ולשם הכרת הפרקטיקה של המקצוע.
בין המרצים האורחים – נגר, מומחה פרזול, איש מיזוג אוויר, מעצב חללים מסחריים, קבלן שיפוצים, איש אלומיניום ועוד.


שרית זיו - רכזת ארצית


פרויקט גמר

פיתוח פרויקט אשר כולל את כל שלבי התכנון, מהחשיבה המופשטת דרך הסקיצה הראשונית של החללים ועד פרטי הביצוע של המבנה. בסיום מסלול לימודי עיצוב פנים מתקיימת פרזנטציה סופית בה מציג כל סטודנט את עבודתו.


תעודת גמר

בוגרי המסלול לעיצוב פנים יקבלו עם סיום הלימודים תעודת גמר מטעם קווים - בית הספר למקצועות העיצוב. התעודה מוכרת בשוק ומאפשרת לעסוק בעיצוב פנים, הן כעצמאים והן כשכירים במשרדי עיצוב פנים ואדריכלות.


לימודי המשך

אנשי מקצוע ממשיכים ללמוד, להתפתח ולהתמקצע לכל אורך הקריירה. לכן אנחנו מציעים מנעד רחב של התמחויות, סדנאות, הרצאות והשתלמויות מקצועיות לכלל הבוגרים של משפחת קווים. פעילות ההעשרה המקצועית מתקיימת בסניפי קווים בחיפה, באר שבע, ראשון לציון, רעננה במסגרת בית הספר למקצועות העיצוב והאדריכלות וב'קווים בנמל' - המרכז לעיצוב ואדריכלות, בנמל תל אביב.


סניפים

לימודי עיצוב פנים מתקיימים בסניפים הבאים:
בצפון: סניף חיפה; בשרון: סניף כפר סבא – רעננה; במרכז: סניף נמל תל אביב, סניף ירושלים, סניף ראשון לציון; בדרום: סניף באר שבע.ייעוץ והכוונה

צוות יועצי הלימודים של קווים ישמח לתאם איתך פגישת ייעוץ אישית ללא תשלום. לקבלת קטלוג מפורט או לקביעת פגישת ייעוץ – מלא/י פרטים כאן למטה או התקשר\י 9889*

לימודי עיצוב פנים

עיצוב: נירית גולדשטיין
עיצוב: נירית גולדשטיין
הגשה, סניף ראשון לציון
הגשה, סניף ראשון לציון
מרכז אסטרל, יונית לאונר
מרכז אסטרל, יונית לאונר
עבודה בסטודיו
עבודה בסטודיו
עיצוב: ליעד יוסף
עיצוב: ליעד יוסף
שיעור בסטודיו
שיעור בסטודיו
עיצוב: רוני מיליק
עיצוב: רוני מיליק
הרצאה
הרצאה
עיצוב: משה סגל וטליה חי
עיצוב: משה סגל וטליה חי
לקראת הגשה
לקראת הגשה
הדמיה: אורלי הורוביץ
הדמיה: אורלי הורוביץ
לימודי הום סטיילינג
האבולוציה של התרבות. מקצועות העיצוב משתנים ומתפתחים. התמחויות ישנות הופכות לנדירות. מקצועות חדשים נולדים. תכירו את ה'סטיילרים' - סטייליסטים לעיצוב פנים. 
לימודי עיצוב חלונות ראווה
כרטיס הכניסה שלך לעולם העיצוב החזותי - עולם מרתק, מתפתח ומאתגר!  
קורס עיצוב מטבחים
 בואו לרכוש מקצוע התמחותי מאתגר ומבוקש המציע מגוון אפשרויות תעסוקה!